FAQ

Aby zostać uczestnikiem TMS Suchary Suchy Las, należy skontaktować się z trenerem drużyny danego rocznika prowadzonej w ramach naszego Stowarzyszenia. Trener udzieli informacji czy prowadzony jest nabór do danej drużyny. Jeżeli trener wyrazi zgodę na przyjęcie nowego zawodnika, zawodnik rejestruje się na stronie: www.suchary.com.pl/extranet/registration i postępuje zgodnie z otrzymywanymi komunikatami. Decyzje o przyjęciu nowych uczestników do naszego Stowarzyszenia, zgodnie z jego statutem podejmuje Zarząd. Dokonuje tego w zależności od zapotrzebowania, przynajmniej dwa razy w miesiącu (15 i ostatniego dnia każdego miesiąca). Wraz z decyzją o przyjęciu do grona uczestników TMS Suchary Suchy Las, Zarząd nadaje nowemu zawodnikowi indywidualny numer TMS-ID, który jednoznacznie identyfikuje tego zawodnika wśród wszystkich pozostałych. Informacja o przyjęciu do Stowarzyszenia i nadaniu TMS ID zostaje przesłana na adres mailowy podany wcześniej w formularzu/deklaracji.
W chwili obecnej zajęcia treningowe odbywają się dwa razy w tygodniu. Dodatkowo drużyny zgłoszone są do rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, w ramach których rozgrywają mecze raz w tygodniu w weekendy. W zimie kiedy trwa przerwa w rozgrywkach ligowych nasze zespoły biorą udział w licznych turniejach halowej piłki nożnej.
Treningi trwają ok. 1,5h. Mecze w zależności od wieku zawodników trwają od ok. 1h do 1,5h.
Tak mogą, płacą one jednak wyższą składkę, ponieważ klub w znacznym stopniu utrzymywany jest z dotacji Gminy Suchy Las.
Spotkania rozgrywane w roli gospodarza odbywają się na stadionie przy ulicy Konwaliowej lub przy ulicy Szkolnej w Suchym Lesie. Pozostałe spotkania rozgrywane są na boiskach innych drużyn zgłoszonych do rozgrywek, przeważnie w miejscowościach z okolicy Poznania i w Poznaniu.
W związku z czynnikami zewnętrznymi, które ograniczają możliwości nieskończonego rozbudowywania kadry danej drużyny (wielkość bazy sportowej, podzielność uwagi trenera) trener nie zawsze musi wyrazić zgodę na przyjęcie nowego zawodnika.
Składka członkowska nie jest opłatą za treningi, tylko za przynależność do Stowarzyszenia. Jest „zrzutką” wszystkich zaangażowanych i uczestniczących w życiu klubu na dokonanie płatności pozwalających na jego funkcjonowanie (zakup sprzętu, wynagrodzenie trenerów, transport na mecze wyjazdowe, wynajem obiektów sportowych, utrzymanie szatni itp.). Jeśli nieobecność nie trwa przez dłuższy okres czasu, składka powinna być opłacona. W szczególnych przypadkach Zarząd zwalnia z konieczności płacenia składki.
W najmłodszych drużynach, w których zaangażowanie rodziców jest bardzo ważne, transport na niedalekie odległości organizowany jest we własnym zakresie. W starszych zespołach i w przypadku dalszych wyjazdów, drużyna udaje się na nie bus’em.
TMS-ID to unikalny numer identyfikacyjny, który posiada każdy uczestnik stowarzyszenia TMS Suchary Suchy Las. Numer ten pomaga m.in. przy opłacaniu składek członkowskich (wpisując go w treści przelewu ułatwia się pracę osobom księgującym składki). Z biegiem czasu wraz z rozwojem stowarzyszenia, będzie nabierał co raz większego znaczenia.
Decyzję o odwołaniu treningu w związku z kiepską aurą podejmują trenerzy prowadzący dany trening. Przeważnie o odwołaniu treningu zawodnicy lub ich rodzice informowani są jeszcze przed jego rozpoczęciem. Jeśli tak się nie stanie, trener na pewno pojawi się na boisku, aby odwołać trening. Mecze ze względu na wymogi Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbywają się przy różnych warunkach pogodowych, jednak nigdy przy takich, które mogłyby zagrozić zdrowiu zawodników. W okresie od listopada do marca treningi i rozgrywki odbywają się w hali.
Im wcześniej tym lepiej, ale wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Obecnie najmłodsi zawodnicy w TMS-ie mają 7 lat. Zajęcia dla nich prowadzone są w 100% w formie zabaw i gier ruchowych. Młodsze dzieci często wolą spędzić ten czas jeszcze z rodzicami.