Klubowe newsy

Wywiad z Tomaszem Ptaszyńskim - trenerem koordynatorem
Wywiad z Tomaszem Ptaszyńskim - trenerem koordynatorem

Wywiad z Tomaszem Ptaszyńskim - trenerem koordynatorem

Z początkiem 2021 roku w naszym klubie pracę rozpoczął Tomasz Ptaszyński powołany na nowopowstałe stanowisko trenera koordynatora. Zapewne większość z Was zastanawia się czym zajmuje się osoba pełniąca tą funkcję. Ciekawych zachęcamy do lektury wywiadu.

Tomaszu - witamy w naszym Klubie i cieszymy się, że jesteś w naszych szeregach. Czy mógłbyś krótko przedstawić się naszym czytelnikom i powiedzieć kilka słów o sobie?
Witam serdecznie. Nazywam się Tomasz Ptaszyński. Od stycznia bieżącego roku pełnię funkcję Trenera Koordynatora w klubie TMS Suchary Suchy Las. Z piłką związany jestem już bardzo długo. Najpierw jako zawodnik, a od 9 lat jako Trener.  Przez ten czas szkoliłem dzieci oraz młodzież na każdym etapie: od skrzata do juniora. Legitymuję się najwyższą licencją Trenerska dla szkolenia dzieci i młodzieży UEFA ELITE YOUTH.

Muszę poprosić Cię również o przybliżenie obowiązków, z jakich musisz wywiązywać się jako trener koordynator.
Do moich obowiązków jako Koordynatora należy szereg zadań: przede wszystkim klub TMS Suchary Suchy Las posiada złotą gwiazdkę certyfikacji szkolenia nadaną przez PZPN. Wiąże się to z wysokimi standardami szkoleniowymi, które muszą zostać spełnione. Moja osoba jest odpowiedzialna za ich kontrolę i wprowadzanie w klubie. Jednocześnie sprawuję pieczę nad szeroką kadrą szkoleniową, sprawami organizacyjnymi i merytoryczno-szkoleniowymi. 

W Sucharach pracujesz już dwa miesiące. Jak przebiegły pierwsze tygodnie na nowym stanowisku?
Początek polegał na poznaniu specyfiki i środowiska. Myślę, że ten etap się jeszcze nie zakończył ze względu na rozbudowaną strukturę Sucharów. W międzyczasie rozpocząłem szereg działań mających na celu usprawnienie funkcjonowania klubu.

Jakie cele na najbliższy rok stawiasz sobie i pozostałym Trenerom?
Celem dla całego sztabu szkoleniowego jest dawanie dzieciom i młodzieży radości płynącej z uprawiania tak pięknej dyscypliny sportu, jaką jest piłka nożna. W ten sposób chcemy oddziaływać wieloaspektowo wychowując ich, a także podnosząc na wyższy poziom umiejętności techniczno-taktyczne. 

Pracowałeś w swojej karierze w wielu klubach - m. in. w poznańskim Lechu, Tarnovii Tarnowo Podgórne czy Poznańskiej 13-tce. Co sądzisz o potencjale Sucharów?
Dostrzegam bardzo duży potencjał, który niewątpliwie będę starał się wykorzystać w pełni. Klub jest bardzo dobrze zarządzany, czego dowodem niech będzie wejście do finału konkursu na najlepiej zarządzaną organizację w gminie. Mimo to nie spoczywamy na laurach. Chcemy cały czas iść do przodu, aby zapewnić naszym podopiecznym najwyższe standardy szkolenia, a to bez wątpienia wymaga od nas zwiększania nakładów i finansowania. Nowi Trenerzy, więcej sprzętu, spełnienie wymogów na Złoty Certyfikat PZPN, powołanie nowej funkcji Trenera koordynatora, podwyżki cen transportu na mecze i inne - to wszystko generuje olbrzymie koszty, których jeszcze kilka lat temu nasz kameralny wówczas klub nie ponosił aż w takim stopniu. 
Chciałbym zaznaczyć, iż klub tworzą ludzie, a Ci posiadają w sobie ogrom pasji i ambicji. Tutaj bez wątpienia należy wspomnieć o Pani Prezes Mirosławie Żmijewskiej, której dziękuję za możliwość współpracy. 
Również dużo u nas utalentowanej młodzieży - w tym miejscu chciałbym poinformować o naborach. Przed nami okres wiosenny, wielu rodziców będzie rozglądać się za dodatkowymi zajęciami dla swoich pociech. Dlatego jeśli ktoś szuka dobrego miejsca dla rozwoju piłkarskiego swojego dziecka, to zapraszamy do nas! 
Zgłoszeń można dokonywać poprzez stronę internetową www.suchary.com.pl lub drogą mailową.

Czego możemy życzyć Tobie i pozostałym Trenerom na najbliższe kilka miesięcy?
Ze względu na obecne czasy, to przede wszystkim zdrowia. Natomiast jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży zdecydowanie cierpliwości, która jest niezwykle istotna oraz konsekwencji w działaniu. Patrząc na ludzi związanych z klubem jestem pewien, że nigdy tego nie zabraknie. 

Dziękuję za rozmowę i w imieniu wszystkich sympatyków Sucharów życzę powodzenia w realizacji zaplanowanych celów
Rozmawiał Janusz Siwek<< powrót